Przedszkole mieści się w centrum miasta, w dzielnicy Smolna i wchodzi w skład Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 10 w Rybniku. Placówkę stanowi odrębny, ogrodzony budynek mieszczący cztery sale przedszkolne. Sala dla 6 latków wydzielona jest w budynku szkoły. Wyposażeni jesteśmy w nowoczesną bazę dydaktyczną. Posiadamy bezpieczny, atrakcyjnie urządzony plac zabaw, będący doskonałą formą rekreacji i zajęć ruchowych dla dzieci. Kadra pedagogiczna posiada najwyższe kwalifikacje. Wraz z personelem technicznym dbamy o rozwój i bezpieczeństwo dzieci. Realizując podstawę programową w pracy z dziećmi nastawieni jesteśmy na kreatywność, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań. Uwzględniamy indywidualne podejście do każdego dziecka. Promujemy zdrowy styl życia. Stosujemy najnowocześniejsze metody pracy z dziećmi. We wszystkich grupach prowadzimy zajęcia z języka angielskiego, zajęcia rytmiczne, wprowadzamy elementy pedagogiki wg Marii Montessori. W roku szkolnym 2022/2023 oferujemy miejsca w czterech grupach wiekowych.
Czas pracy przedszkola to godziny od 6.30 do 16.30. Podstawa programowa realizowana jest codziennie w godzinach od 8.00 do 13.00.