Jesteśmy szkołą małą i przytulną, położoną w centrum miasta. Oferujemy kameralną i rodzinną atmosferę. Nasza szkoła mieści się w dwóch budynkach A i B. Klasy I-III uczą się w budynku B, natomiast klasy starsze IV-VIII w budynku A.

Przy budynku B znajduje się plac zabaw i boisko sportowe do dyspozycji młodszych dzieci. Natomiast przy budynku A mieszczą się dwa duże boiska sportowe dla uczniów klas starszych.

Staramy się, aby wszyscy uczniowie w miarę możliwości rozpoczynali naukę o godz. 8.00.

Świetlica czynna jest od godz. 6.30 do godz. 16.30. Posiadamy również stołówkę szkolną. Proponujemy uczniom domowe, smaczne, dwudaniowe obiady gotowane w naszej kuchni. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczniów czuwa strażnik szkolny.

Mamy fachową, wykwalifikowaną i ciągle doskonalącą się kadrę pedagogiczną. Prezentujemy wysoki poziom dydaktyczny.

Zawsze uzyskujemy wysokie wyniki w zewnętrznych egzaminach.

Osiągamy sukcesy w wielu konkursach przedmiotowych. Mamy laureatów i finalistów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z Języka Polskiego, Języka Angielskiego, Matematyki i Biologii.

Już od pierwszej klasy uczymy języka angielskiego i zdobywamy duże sukcesy. Oferujemy szeroki wybór kół zainteresowań.

Rozwijamy zainteresowania sportowe w specjalnie utworzonych klasach o profilu szachowym od I do III klasy oraz koszykarskim od IV do VI klasy. W obu tych dyscyplinach osiągamy bardzo wysokie lokaty.

W roku szkolnym 2017/2018 zdobyliśmy tytuł Mistrza Polski w Szachach w klasach I-III, natomiast w klasach starszych - w roku szkolnym 2019/2020.

Zapewniamy stałą opiekę pedagoga szkolnego i higienistki szkolnej.

Dbamy o to, aby nasza szkoła była kojarzona ze wszystkim, co najlepsze, najbardziej profesjonalne w edukacji. W swoich działaniach budujemy pozytywne, jak najbardziej sprzyjające relacje z rodzicami. Jesteśmy nowoczesną placówką, która nie tylko zajmuje się kształceniem młodych ludzi, lecz jest również jednostką aktywną w działalności prozdrowotnej i prospołecznej. Współpracujemy z innymi szkołami, instytucjami i angażujemy się w wolontariat.

Posiadamy bogate zaplecze edukacyjne:

• pracownię komputerową,
  • pracownię językową,
  • pracownie przedmiotowe,
  • salę szachową,
  • pełnowymiarową salę gimnastyczną,
  • salę ćwiczeń do gimnastyki korekcyjnej,
  • salę ćwiczeń do zabaw ruchowych,
  • trzy boiska sportowe oraz plac zabaw,
  • bibliotekę z centrum multimedialnym,
  • stołówkę oraz kuchnię serwującą domowe, dwudaniowe obiady,
  • świetlicę,
  • gabinet pielęgniarski.

Rozwijamy zainteresowania sportowe w specjalnie utworzonych klasach o profilu szachowym od kl. I do kl. VI i koszykarskim od kl. IV do kl. VI.

W kl. VII – VIII proponujemy wysoki poziom dydaktyczny.

Zapewniamy stałą opiekę pedagoga szkolnego i higienistki szkolnej.

Posiadamy bogate zaplecze edukacyjne:

• pracownię językową,

• pracownię internetową,

• pełnowymiarową salę gimnastyczną,

• bibliotekę z centrum multimedialnym,

• plac zabaw i trzy boiska sportowe,

• kuchnię wraz ze stołówką z domowymi dwudaniowymi obiadami,

• świetlicę,

• gabinet pielęgniarki.