Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

2023-04-12

W tym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży. Od najbliższej niedzieli do czwartku (16-20.04) ośmioro uczniów klas ósmych (tj. Iga, Paulina, Jan, Sandra, Emilia, Zuzia, Miłosz i Mateusz) gościć będzie swoich rówieśników ze szkoły w Getyndze (Dolna Saksonia, Niemcy).

Projekt wymiany uczniowskiej polega na spotkaniach w obu krajach, poznawaniu szkół, systemu oświaty, miasta, regionu i wzmacnianiu współpracy Polski i Niemiec. W ramach wymiany uczestnicy zwiedzą naszą szkołę w poniedziałek 17.04, będą brali udział w spływie kajakowym, zobaczą Muzeum Śląskie i filharmonię w Katowicach oraz poznają nasze miasto. Wyjazd naszych uczniów do Niemiec odbędzie się w czerwcu br. Obydwa spotkania dofinansowane są przez organizację międzynarodową Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.