Stypendium szkolne 2023/2024

2023-09-05

Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego w roku szkolnym 2023/2024 należy złożyć do 15 września 2023r. w szkole u pedagoga szkolnego lub w sekretariacie.

Stypendium jest przeznaczone dla uczniów zamieszkujących miasto Rybnik, w tym dla uczniów pochodzących z Ukrainy oraz znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, szczególnie gdy występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe. Kryterium dochodowe nie może przekroczyć 600 zł na jednego członka rodziny.

Wszystkie potrzebne wnioski można znaleźć w zakładce dla rodziców lub na stronie internetowej Urzędu Miasta Rybnika